Ekonomi

Citi, Ekonomik İyileşmenin Ortasında Yüksek Riskli Yatırımlardaki Potansiyeli Belirledi

Citi, ekonomik enflasyon döneminde volatil yatırımlarda beklentiler görüyor

ABD ekonomik sürpriz endeksi ve Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın artmasıyla birlikte, Citi analistleri Salı günü yayınladıkları bir raporda piyasanın reflasyon stratejisine girdiğini belirtti.

Reflasyon dönemlerinde varlık performansını değerlendiren yatırım bankası, reflasyonun devlet tahvilleri üzerinde hafif olumsuz bir etkisi olduğunu belirtti.

Banka, “Reflasyon dönemlerinde, devlet tahvilleri ortalama getirilerinden daha kötü performans gösterir, ancak tipik olarak değerleri düşmez, sabit kalır” açıklamasını yaptı. “Federal Rezerv’in ekonomik döngünün bu aşamasında faiz oranlarını düşürmek için genellikle sınırlı bir alanı olduğundan, devlet tahvilleri bu durumda daha iyi performans gösterebilir. Federal Rezerv faiz oranı döngüsü bu kez daha ılımlı bir derinlikte olabilir.”

Öte yandan, hem tahvil hem de hisse senedi piyasalarında fiyatları normalden daha yüksek olsa da, daha yüksek riskli olarak kabul edilen varlıklar iyi performans gösteriyor. Citi, “Küresel Satın Alma Yöneticileri Endeksi 50’yi aştığında hem ABD hisse senetleri hem de tahvilleri iyi performans gösteriyor” dedi. “Ancak, bu değişim genellikle ekonomik zayıflık döneminin ardından bu varlıkların daha uygun fiyatlı olduğu zamanlarda gerçekleşiyor.”

Şirket, fiyat-kazanç oranlarının daha kısıtlayıcı olduğu tahviller yerine hisse senetlerini daha güçlü bir şekilde tercih ettiğini belirtti.

Bu makale AI teknolojisinin yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

huyukhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu